Keman Kursu

Peki ya Keman Kursu İzmir Olarak Biz Sizlere Neler Verebiliriz

  • Yeni öğretim metodları
  • 7 gün sabah 10 akşam 10 çalışma saatleri
  • Öğrencilerimizin öz güveni ve bireylerin kendini ifade etmesi için yapılan etkinlikler
  • Ders haricinde eğitmen gözetiminde ücretsiz etüt
  • Her hafta belirli günlerde İzmir keman kursu öğrencilerinden ikili (duo), üçlü (trio) Gruplar oluşturup veliler ve öğrencilerimize dinletiler yapıyoruz. Bu sayede keman çalan öğrencilerimizde aldıkları  eğitimi sergileyebilecekler ayrıca dinleti yapmaları ruhsal ve bedensel olarak kendilerine iyi gelecektir.
  • Yılda bir defa 4-5 günlük müzik kampları yapıyoruz. Kaya Sanat Akademi İzmir Karşıyaka keman kursu her yıl olduğu müzik kampının ne olduğu hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklanması; Müzik Kampı; Müzik kamplarının sonunda mini konserler yaparak çalışmalarının meyvelerini almalarına imkan sağlıyoruz.
  • Her yıl  sonunda yapılan yıl sonu öğrenci konserleri ile sahne büyüsünü öğrencilerimize yaşatıyoruz.
  • Her hafta derslerden hariç teori ve solfej dersleri, hem de ücretsiz olarak işleniyor.

Kaya Sanat Akademi İzmir Keman Kursu  sonsuz bir sanat dünyasında kapılarını açıyor! Tek yapmanız gereken  0542 696 83 03 numaralı telefondan arayıp randevu almak, gerisini alanında uzman eğitmenlerimizde!

 

 

Keman kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Keman çalmak için günde ne kadar süre çalışmalıyım?

Keman üzerinde bastığınız seslerin temiz ve net gelmesi için sürekli tekrar etmelisiniz. Unutmayın siz kemanı bir bırakırsanız keman sizi iki gün boyunca bırakır. 
Bu yüzden İzmir keman kursu eğitimlerine başlarken bu gibi küçük görünen ama hayati maddelere dikkat etmelisiniz. Günde ortalama 30 ile 45 dk arası çalışarak iyi kemancı olmak için hızlı ilerleyeceğinizden bizler eminiz.

Keman; diğer enstrümanlara nazaran biraz daha ilgi çekici daha fazla pratik yapmayı gerektiren bir çalgıdır. Çalışamayacağınız günler de hiç olmazsa ertesi gün 1.5 saat çalışarak arayı kapatabilirsiniz.

Keman çalmak için  yaş sınırı var mıdır?

Keman çalmak için yaş sınırı kesinlikle ve kesinlikle yoktur. Sizlerden istediğimiz, eğitmenin sizler için planlandığı plan programa bağlı kalmanız olacaktır. Hobi olarak keman çalmak isteyen, sanatın bir ucundan tutup huzur aramak isteyen herkes İzmir keman kursu na başlayabiliyor.

keman kursu izmir

İzmir keman kursu özel (birebir) eğitim alacağınız için dersler sizlerin müsaitlik zamanlarınıza göre ayarlanabiliyor. Kullandığımız eğlenceli metodlar ile sıkılmadan, zorlanmadan keyif alarak devam edebileceksiniz.

Sabah erken saatlerde işe gidip akşama kadar yoğun ve stresli iş ortamından 

sizleri uzaklaştırarak stres atmak bir hobi edinmek için bizleri arayabilirsiniz.

Kemana yeni başlayanlar hangi kemanı almalı?

Karşıyaka’da uygun fiyatlı keman kursu için doğru adrestesiniz.

Öncelikle sizler İzmir keman kursu eğitimlerine başladığınızda da ilk derste sizlere keman aldırmak istemiyoruz. Kursumuzun sizlere sağladığı kemanı rahatlıkla kullanabilirsiniz. İlk dersiniz sonunda kendinizi nasıl hissettiğinizi, sevip sevmediğiniz hususunda istişare yapıyoruz. Daha sonrasın da keman eğitmenimiz ile görüşüp bütçenize göre keman alıyoruz.

” Unutulmamalıdır ki aynı marka ve modelde ki iki keman arasında dahi  bir çok fark vardır.

Komşuları rahatsız etmeden nasıl keman çalışabilirim?

Keman çalarken alt komşunuzun yukarı doğru vurmasını veya üst komşunuzun aşağıya inip ” -yeter artık ” diyerek hevesinizi kırmasını izin ediyoruz.

Peki çözüm?

Keman susturucuları ile keman sesini% 70 oranında azaltabiliyoruz. Bu susturucular kemanızın köprüsüne takılarak kullanılıyor. Plastik ve demir olanları mevcut. Susturucu takılan kemanın sesiyle normal sesinden daha az çıkacaktır. Bu sayede rahatça keman çalışabilirsiniz.

Keman yastığı nedir nasıl kullanılır önem nedir?

Keman çalarken, bedeninizin duruşu, kemanı tutuşunuz ve buna benzer bir çok önemli nokta hayati önemi vardır.

Yanlış durumda, yanlış pozisyon ile kireçlenme, boyun düzleşmesi ve boyun rahatsızlıkları olayı yok denecek kadar az olsa da bizler yinede ne olur ne olur diyerek kemanı yastıksız çalmıyoruz. Keman çalarken boynumuzu düz tutacak şekilde alıştırmalıyız .

Bu sayede elinizde keman olmadan vücudunuz ve boynunuz nasıl normal duruyor  ise yastık takılı bir kemanı tutarken de bu şekilde durarak sağlıklı bir keman pozisyon pozisyonu elde edilebilir.

Keman çalmak zor mudur?

İzmir keman kursu eğitimlerine başlamadan önce aklınızda fazlaca soru geçiyor. Uluslar arası internet sitelerinde yorumlar okuyup kemanın kolay mı zor mu burada sizlerin neler beklediğini merak ediyor.

Keman çalmak; 100’lerce şarkıyı kısa sürede çalacağınızı görebilir. Günlük etütler, uzaktaki devamlar ile keman çalmak hiç de zor değil.

Keman Çalmak İçin Yaş Sınırı Var Mı ?

Keman kursu İzmir sayfamız da merak edilen en önemli sorulardan bir tanesi ise keman çalmak için geç mi kaldım veya kemana kaç  yaşında başlamalıyım ? gibi sorulardır.

Keman yapı itibari ile perdesiz ve çalması bir nebze meşakkatli enstrümanlar arasında yer almaktadır. Yurt dışında ki keman eğitimlerine çok fazla önem vermektedirler.Klasik müziğin çok fazla benimsendiği Avrupa ülkelerinde bireyler küçük yaşlarda çocuklarını kurslara göndermektedirler.

Genel olarak keman çalmaktan ziyade enstrüman çalmaya küçük yaşlarda başlanılması önerilir. Fakat bu bir zorunluluk değildir.Sosyal medyada çokça karşınıza çıkmıştır.Eli olmayan kolu olmayan insanların harika enstrüman çalmalarına şahit olmuşuzdur.

Keman kursu Karşıyaka olarak bizler de keman kursuna başlarken herhangi bir yaş gözetmiyoruz.Esas olan sizlerin istemesidir.Yılların verdiği yoğunluk ve yorgunluğu atmanız için doğru zaman şuan ise şimdi başlayabilirsiniz.

Siz sadece isteyin gerisini biz hallederiz.

Kemanımı Akort Edemiyorum ?

İzmir keman kursu öğrencilerinin en fazla sorulan sorulardan bir tanesi ise  kemanın akortsuz olması ve akort kaçırması ile ilgili sordukları sorulardır.Özellikle ilk dersler de kemanın akortsuz olması ve sizlerin akort yapamaması biraz can sıkıcı olabilir.

Kaya Sanat Akademi olarak eğitmenlerimiz sizlere ilk derslerden akort yapmak için gerekli olan programı yükleyip keman akordunu anlatmaktadır.Belirli dönemlerde ise yani başlayan öğrencilere keman akordu adı altında workshoplar yapılmaktadır.Sizlerin akortsuz keman çalmasını istemiyoruz.

Belli bir süre sonra yavaş yavaş eğitmenimiz gözetimin de akort yapmaya başlıyoruz.

Her kemanın akordu bozulur.Bu çok ama çok normaldir.Çok pahalı kemanlarında akordu bozulur.Bu yüzden kemanımda sorun var diye düşünmeyin.Fakat çok çok kötü kemanlarda vardır.Akort tutmayan bunları da zaten eğitmenimiz sizlere aldırmayacaktır.

Keman kursu Karşıyaka olarak sizlere daha fazla bilgi vermek istiyoruz.

 Reçine Nedir ?

Kemanınızın kutusunda minik bir arkadaş vardır.Kendisi küçük olmakla beraber önemi çok büyüktür.Onsuz ne yazık ki kemanınızdan ses çıkaramazsınız.Reçine arşeye sürülen arşenizde ki kıllara yapışkan bir özellik kazandırarak tellerden ses çıkarmanızı sağlar.Marka ve fiyatları değişkenlik gösterebilir.keman yayına reçine nasıl sürülür

 

Çok üst düzey bir reçine almanıza gerek yoktur.Keman kutusundan çıkan reçine ile idare edebilirsiniz.

İzmir keman kursu içeriğinde bahsederken reçineden de bahsetmeden geçmek istemedik.Sert zemine düşürmemeye dikkat edin çünkü çok hassas olduğu için çok çabuk dağılırlar.

 

 

 

 

 

 

0542 696 83 03 numarasını arayarak ücretsiz deneme dersi talep edilebilirsiniz. Bu sayede en doğru kararı verebilecek ve bilinçli şekilde keman kursuna başlayabileceksiniz.

Günlük 30 ile 60 dakika çalışarak hızlıca nota öğrenip daha ileride beklediğiniz şarkıları çalabileceksiniz. Bu süre ise sizin çalışma azminiz ile kısalacak veya uzayacaktır.

Peki Kaya Sanat İzmir Keman Kursları Nerede?

Kaya Sanat Akademi, İzmir’in güzide semti Karşıyaka’da bulunuyor. Herkesin ortak buluşma zamanı! Siz de çok geçmeden bu sanat ailesini ve keman kursu almanın ayrıcalıklarından hemen faydalanmak için 0542 696 83 03  numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz!

× Whatsapp İletişim Hattı