Piyano Kursu

İzmir Piyano Kursu

Piyano kursu arayışlarınız devam ederken İzmir Karşıyaka Kaya Sanat Akademi  ile öğrenme garantili derslerimizde sizleri hayallerinize bir adım daha yaklaştırıyoruz.

Siyah beyaz tuşların arasında kaybolmak istediğinizde doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz.Birebir dersler ile beraber sadece ders almak değil eğlenerek öğrenmeyi amaçlıyoruz.

Kurumumuzda bulunan piyanolar ile istediğiniz kadar etüt yapabilir ekstra çalışmalar ile derslerinizi destekleyebilirsiniz.

İzmir piyano kursu olarak en kısa zamanda en doğru şekilde sizlere piyano çalmayı öğretmektir. Bu sayede hevesiniz kırılmadan enerjiniz tükenmeden güzel ezgiler, şarkılar çıkarabileceksiniz.

Kaya Sanat Akademi sizler için neler yapabilir?

  • Kişiye özel piyano dersi programı
  • Öğrenciye özel metot belirleme
  • Sosyal, eğlenceli tam donanımlı sınıflar
  • İzmir piyano kursu ile birebir eğitim.
  • Ücretsiz atölye çalışmaları
  • Piyano edinme -satın alma niteliği, bilgili uzman piyano öğretmenlerimizin tavsiyeleri ile hesaplı ve doğru piyano satın alma
  • Sınıflarda bulunan piyanolar ile istediğiniz kadar ücretsiz çalışma ve etüt yapma imkanı
  • Piyano dinletileri

Kısa zaman da yüzlerce şarkı çalmak için 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayarak bizlerden ücretsiz piyano deneme dersi talep edebilirsiniz.

   İzmir de Uygun fiyatlı piyano kursunda sık sorulan soruları cevaplıyoruz.

Parmak yapısı piyano çalmak için önemli midir ?

Piyano çalmak , sağ ve sol elimizi birbirinden bağımsız olarak hareket ettirmeyi sağlayan enstrümanlardan birisidir.

Küçük yaşlarda piyano çalmak motor kaslarınızı , el kol koordinasyonunuzu ayrıca beynin sağ ve sol loplarını aynı anda kullandırarak bu yetilerinizi geliştirmeye doğrudan etki eder.

Piyano çalarken parmaklarınızın yapısı bizim için olmazsa olmaz kıstaslardan birisi değildir.Sizlerden istediğimiz ,derslerinizi aksatmadan düzenli olarak eğitime devam etmeli ayrıca sağ ve sol elinizi birbirinden bağımsız şekilde kullandıracak bol bol  etüt çalışmalısınız.

Piyano çalmak için küçük yaşlarda mı başlamak gerekir? 

Piyano çalmaya başlamak için ideal  yaşlar 6 ile 9 yaşlar  arasıdır.Çünkü bu yaşlarda algılar tamamen açık odaklanma ve konsantrasyon iyi bir seviyededir .Bu yüzden hızlı algılayarak daha çabuk ilerleyecek ve beyin gelişimine de daha fazla katkısı olacaktır.

İlerleyen dönemlerde  kas hafızası geliştiği ve sağ ve sol elini birbirinden bağımsız kullanabildiği  için 15 ile 20 yaşlar arası  eserleri zorlanmadan icra edebilecektir.

Yetişkin kursiyerlerimizin bu konuda karamsar olmasını gerektirecek bir durum yoktur.Bizler için ders alacak öğrencinin  sadece istemesi ve harekete geçmesi yeterlidir.

müzik kursu izmir

Yeterli tekrarlar ve disiplinli bir eğitimin ardından sizlerde göreceksiniz ki sadece istemek ve bunun için emek vermek gerek.

Piyanoda sol ve sağ el ne işe yarar ?

İzmir mavişehir de piyano kursuna başlarken bilmeniz gereken ana başlık piyano çok sesli bir enstrümandır. Piyano eğitiminde sol el ve sağ el aktif görev alır.Sağ el ezgiyi çalarken sol el ise sağ eli destekleyen bas seslerin yürüyüşünü gerçekleştirir.

Sol el olmazsa sağ el , sağ el olmazsa sol el tek başına bir şey ifade etmez. İki elinizin birbirine uyumlu hareketi sonucunda piyano çalıyor olabileceksiniz.

İzmir Piyano kursuna  başladığım zaman piyano almam gerekiyor mu ?

Bu konuda ki fikrimizi açıkça belirtmek isteriz ki hemen piyano almanızı istemiyoruz. Küçük yaşlardaki minik  öğrencilerimizin etütlerini kurslarımızda bulunan piyanolarla gerçekleştirmelerini istiyoruz. Bu sayede hem bizim gözetimimizde çalışmalarını sağlayacak hemde öğrencimizin piyano çalmak  istediğinden tamamen emin olacağız.

Duygu değişimlerinin çok sık yaşandığı küçük yaştaki öğrencilerimize alacağınız piyanoyu dekor amaçlı kullanmanızı istemiyoruz. İlk 5 ay kursumuz da bulunan piyanolar ile çalışmalarını devam ettirmeniz 5. aydan sonra 5 oktavlı ve tuş hassasiyeti olan bir org almanız emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

1 seneden sonra ise artık öğrencimiz ilerlediğinde çaldığı ezgiler sizleri ve kendini  tatmin ettiği zaman hocamız da bu konuda onay verdikten sonra piyano alabilirsiniz.Bu konuda da yalnız değilsiniz.Sizin belirlediğiniz bütçe içerisinde en kullanışlı hangi piyano ise eğitmenlerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Piyano Kursu Fiyatları

Piyano kursu fiyatlarını bunun yanında  bizler için önemli olan piyano fiyatlarını da sizler için araştırdık.Piyano kursu fiyatları İzmir de çok değişkenlik gösterse de her bütçeye uygun piyano bulunabilir.

Bizler Kaya Sanat Akademi olarak piyano kursu fiyatları için uygun bütçeye uygun olmasını bekliyoruz ve çabalıyoruz.

İkinci El Piyano Alınır mı?

İzmir piyano kursu alırken belli bir zaman sonra piyano alma gereği doğacaktır. Ülkemiz de doların çok yüksek olması sıfır piyano alma olayını zorlaştırdı.

Bizler Kaya Sanat Akademi’de alanında uzman eğitmenlerimiz ile 2.el satış sitelerini inceleyip sizlere göre bütçenize göre uygun piyano hangisi ise araştırıp sizlere yardımcı oluyoruz.

Bu süreçte ise sizlerle eğitmenimiz beraber hareket ederek piyanoyu deneyip uygunsa satış için sizlere onaylıyor.

 

× Whatsapp İletişim Hattı