KurslarMüzik Kursları

İzmir Şan Kursu

İzmir Şan Kursu

Şarkı söylemek ciddi derecede ruhunuzu rahatlattığı gibi zihninizi boşaltmaya da yardımcı olur. İzmir şan kursu eğitimi alırken bizler sizlere nasıl doğru şarkı söylenir, güzel söylemek için sizlere hangi teknikler gerekir, hangi şarkıları söylemek sesinizi daha ön plana çıkarır? Bizler bu konularda uzman şan eğitmenlerimiz ile sizlere yardım etmeye çalışıyoruz.

Sesim zaten güzel ama daha güzel olsun istiyorum

Şan Kursu eğitimi alarak sesinizi eğitebilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Şan Kursu

İzmir’de uygun fiyatlı şan dersi için tamamen ücretsiz deneme dersi talep etmek için 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayabilir randevu kaydınızı oluşturabilirsiniz.

İzmir Şan Dersi

Ücretsiz şan deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz şan deneme dersi talep edebilirsiniz.

 • Birebir özel ders ayrıca istenilirse grup ders imkani
 • Esnek çalışma saati 09:00-23:00
 • Her yaşa uygun çalışma programları
 • Haftanın 7 gün kesintisiz hizmet
 • Şan dinletileri
 • Ayın belli günlerin de tamamen ücretsiz etkinlikler
 • İzmir’in her yerinden kolay ulaşım olanağı
 • İzmir Şan dersi ile ilgili workshoplar
 • Repertuvar çalışmaları
 • Tükçe -Yabancı – Pop -Rock-Rap-Jazz-Halk müziği, Sanat Müziği alanında çalışmalar
 • Doğru nefes alma
 • Ses sağlığınızı korumanız için neler yapabilirsiniz? Vokoloji (ses sağlığı) hekimlerinin İzmir Karşıyaka’da şan dersi üzerine yapacakları söyleşiler.
 • Ses renginiz ayrıca stil belirleme çalışmaları
 • Konuşma egzersizleri (Diksiyon çalışmaları)

İzmir Şan Kursu hakkında sık sorulan sorular nelerdir ?

İzmir şan kursu aramalarınız sonucunda bizlere ulaşarak şan dersi  ile alakalı bir çok sorunun yanıtını bulabileceksiniz.

Sesim Kaç Oktav ?

İzmir de şan eğitimi deneme derslerinde en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise sesinizin kaç oktav olduğudur.

Öncelikle oktav; Ses aralığı demekle birlikte sekiz sesten oluşan ses dizisi, bir do sesiyle ondan sonraki do sesi arasındaki uzaklık. Vokal de ise oktav genişliğini hocalarımız şu şekilde belirliyor

Önemli !

Ses frekansı bozulmadan inebildiğiniz en kalın ses ayrıca çıkabildiğiniz en ince ses arasında ki nota uzaklığı sizlerin kaç oktav olduğunuzu gösterir.

Bu testi tamamen ücretsiz olan deneme dersinden faydalanarak öğrenebilirsiniz!!

Randevu almak için: 0542 696 83 03

Dikkat !

Konusunda uzman eğitmenlerimiz der ki; Güzel şarkı söylemek için ses oktavının çok geniş yada dar olması bunu belirlemez.

Doğru eğitmen ile size göre hazırlanan plana uyarak sağlıklı bir şekilde şarkı söyleyebilir tizlerinizi -peslerinizi yani oktavınızı genişletebilirsiniz.

Müzik Kulağım Var mı ? 

Ses eğitimi diğer bir deyişle şan dersi almaya başlamadan önce mutlaka 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayarak konusunda uzman eğitmenlerimiz

tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilen müzik kulağı testi yaptırmanızı öneriyoruz. Ortalama 10 dakika içerisinde Şan dersi almaya uygun olup olmadığınızı objektif bir biçimde sizlerle paylaşıyoruz.

Şan Dersi İle Sesim İncelir Mi ?

Şan dersi İzmir kursları olarak öncelikle sizlere kendi ses aralığınız içerisinde rahatça şarkı söyleme pozisyonunu oluşturmaya çalışıyoruz.Bu dersler esnasında eğitmenimiz piyano ile beraber belirli egzersizler çalıştırarak doğru ses doğru nefes başlığı altında temiz ,pürüzsüz bir ses kazandırmayı amaçlar.

Sesim Şan Eğitimi İle İncelir Mi ?

Şan eğitimi ile belirli bir süre temel düzeyde ses pozisyonu oturtulur.Sonra ki aşama tizlerinizin yada peslerinizi yavaş yavaş genişletmektir.

Bu son derece tehlikeli ve önemsenmesi gereken bir konudur.Şayet iyi bir eğitmen olmadığı takdirde SES TELLERİNİZ DE NODÜL ,POLİP Ve çeşitli rahatsızlıklar görebilirsiniz.

Doğru tekniklerle çalışıldığında ses aralığınız pesler de ve tizlerde genişler ve istediğiniz ses pozisyonuna kavuşabilirsiniz.

Unutmayın Ses Telleri de bir kastır.Doğru şekilde esnetilir ve çalıştırılırsa çok rahatça ses aralığını genişler .

Şan Dersi ile Sesim Güzelleşir Mi ?

İzmir’de ses eğitimi dersi almaya başladıktan sonra kişiye özel hazırlanan program ile güzel şarkı söylemek belirli çalışmalar sonucunda mümkündür.

Unutulmamalıdır ki piyano kursu, keman kursu için daha doğrusu enstrüman öğrenmek için nasıl belirli egzersizler,pratikler yapılıyorsa ses eğitimi, şan dersinde de aynı şekilde bol pratik bol egzersiz yapılmalıdır. 

Nefesi doğru kullanmak, ağız dudak pozisyonları, ayrıca kişinin ses rengine uygun repertuvar belirlenerek yapılan çalışmalar ile birlikte herkes güzel şarkı söyleyebilir.

Küçük Yaşlarda Şan Eğitimi Alınır Mı ? 

Enstrüman kursları gibi şan eğitimi kurslarına da küçük yaşlarda başlanır mı ? Küçük yaşlarda şan eğitiminin ses tellerine zararı var mıdır ?Bu gibi soruların yanıtlarını vermek için yazımıza başlıyoruz.Enstrüman kurslarına küçükken başlamak her zaman iyi bir adım olarak görülür.

Ses tellerimizin de bir enstrüman olduğunu var sayarsak küçük yaşlar da başlamalı mıyız  ? Sorusunu akıllara getirmektedir.

Şan dersi İzmir eğitmenleri olarak ses tellerinin yapısı ve olgunlaşma süresini göz önüne alırsak ses renginin belirginleşmesi ve modülasyonu oluştuktan sonra Şan eğitimi alınması doğrudur.

Ergenlik sürecinin ilk aşamasının tamamlanması ile beraber takribi 17/18 yaşlarında sonra ses üzerine basit düzeyde çalışmalar yapılabilir.Şan dersine giriş yapılabilir.

Şan Dersinde Nota Öğretilir Mi ?

Şan dersinde seslerin doğru notasyon ile söylenmesi gerektiğini biliyoruz.Doğru seslere basılırsa şarkılar kulağa hoş gelecektir.Şan dersinin amaçlarında bir tanesi ise  daha az yorularak ,ses tellerimize daha az baskı yaparak ve doğru şekilde  diyafram nefesi alarak  uzun performanslar sergilemektir.

İzmir Şan Dersi içeriğinde temel müzik eğitimi vermektedir.Şarkı söylemek isteyen herkes temel müzik eğitimi almalıdır.Fakat opera şan tekniği almak isteyen kursiyerlerimiz nota ,solfej armoni gibi müzik derslerini şan eğitimi dersleri sırasında alabilirler.

Temel müzik eğitimini içeriğinde öğrencilerimize detone,surtone,aralık,pes,tiz,oktav vb müzik terimlerini öğrenmelerini sağlayıp daha sağlıklı şekilde eğitim almasına olanak sağlıyoruz.

Şan Kursu Alırken Sadece Egzersiz Mi Öğreneceğim ?

Şan dersi İzmir  olarak şan kursu sizlere biraz daha kapsamlı ve teknik gelebilir. Acaba şan dersinde sadece etüt ve egzersizler mi var ? 

Bu sorunuzun cevabını yazımızın içerisinde bulabilirsiniz.Doğru şarkı söylemek aslında doğru teknikle ,doğru nefes alımı ile ortaya çıkar.Doğru teknik dediğimiz bu terimin karşılığı ise bol ses açma egzersizi ve diyafram çalışmalarıdır.

Şan dersine geldiğiniz zaman önce her enstrüman da olduğu gibi sesiniz ısıtılır.Şarkı söylemeye elverişli bir hale getirilir.Bunlar eğitmenin sizlerle beraber yapacağı etütler ile gerçekleştirilir.Sonrasında ise örnek bir eser seçilir ve şan tekniği çalışmaları bu eser üzerinde uygulanmaya başlanır.

Opera şan tekniği üzerine ilerlemek isteyen öğrencilerimiz ses açma ,ses ısıtma ,diyafram,ağız kontrolü egzersizlerini daha fazla yapmaktadırlar.

İzmir Müzik Kursları

Kurs: Piyano Kursu
Ön kayıtlar açık!
280 ₺ kişi başına
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Göz Atın

Kapalı
WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?