Çello KurslarıKurslarMüzik Kursları

🎻 İzmir Çello Kursu

İzmir Çello Kursu

İzmir’de uygun fiyatlı çello kursu arıyor, ayrıca eğitiminde kaliteli olmasını istiyorsanız Kaya Sanat Akademinin sizler için doğru adrestir. İzmir çello kursu kapsamında öğrenceilerimize aşağıdaki eğitim programı ile çello dersi vermekteyiz.

Ücretsiz Çello Dersi

Ücretsiz çello deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz çello deneme dersi talep edebilirsiniz.

Çello Kursu Eğitim Programı

 • Kişiye özel program
 • Esnek saatler 09:00/22:00
 • İzmir’in her yerinden ulaşım kolaylığı
 • Ücretsiz Deneme derslerinde müzik kulağı testi
 • Ücretsiz etüt yapma imkanı
 • Çello derslerinden ayrı olarak haftada 1 gün 1 saat tamamen ücretsiz solfej ve müzik teorisi dersleri
 • Her yaşa göre eğitim programı hazırlama
 • Tam donanımlı sınıflarda bilgisayar destekli eğitim
 • Konusunda uzman Çello eğitmenleri ile çalışma fırsatı
 • Haftanın 7 günü kesintisiz hizmet
 • Tamamen ücretsiz etkinlikler -Film geceleri, bisiklet turları, sabah kahvaltıları, tabu gecesi vb…
 • Yılda 1 defa senfonik bir konser verme imkanı
 • Çello satın almadan kursumuzda bulunan çellolar ile pratik yapma etüt yapma imkanı
 • Kolayca eğlenerek öğrenebilme garantisi

İzmir Çello Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Son zamanlarda oldukça popülerleşen çello için ne yazık ki ülkemizde yeteri kadar çello kursu bulunmamaktadır. Bu sebeple bünyemizde verdiğimiz çello eğitiminin amacı bir nevi öğrencilerimizi iyi bir sanatçı olarak yetiştirmektir. Yeterli kursun bulunmaması ve henüz ülkemizde tam olarak kavranamamış olması dolayısıyla çello ve çello çalmak hakkında birkaç soruya açıklık getirebiliriz.

 Çello kursuna başlarken hemen çello almalı mıyım ?

İzmir çello kursu eğitimlerine başlarken hemen hemen aklımıza gelen ilk sorulardan bir tanesi hemen çello almalı mıyım? Sizleri bu konuda çok iyi anlıyoruz. Çello fiyatları bütçenizi aşabilir bunun için yeterli bütçeyi hemen ayıramayabilirsiniz.

Endişelenmenizi veya hayallerinizi ertelemenizi istemiyoruz. Kaya Sanat Akademi olarak sizlerin hayallerinizi gerçekleştirmenize öncülük etmek istiyoruz. Kursumuzda bulunan çellolarımız ile dilediğiniz kadar etüt yapabilirsiniz.

Almak istediğiniz zaman ise yine eğitmenlerimiz kaliteli fakat uygun fiyatlı çello bulma konusunda da sizlerin yanında olacaktır.

Nasıl Bir Çello Almalıyım ?

Akıllara takılan diğer bir soru ise alacağınız çello özellikleri nasıl olmalı, ayrıca çello için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğidir? Konusunda uzman eğitmenlerimiz bu konuda deneyimlerini paylaşarak sizlere en sağlıklı, en uygun fiyatlı, aynı zamanda kaliteli çello nasıl alınır sorularınıza en doğru şekilde cevap vereceklerdir.

Çello almak için acele etmeyin! İzmir çello kursu aramalarınız sonucunda sizler bizlere ulaştınız; bizler ise sanat konusunda hiç bir şekilde sizleri yalnız bırakmayacağız.

Öncelikle çello kursuna başladığınız zaman sanat merkezimizde bulunan çelloları hem etüt yapacağınız zaman hem de derslerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Eğitmenimiz ve sizin ortaklaşa karar vermeniz ile çello alımı yaparken dikkat etmeniz gerekenleri sıralayalım.

 Önemli! 

 • Çello alacağınız zaman öncelikle bir bütçe belirlemeniz gerekecek, daha sonrasında eğitmenimiz ile birlikte deneyerek tel yüksekliği, klavyesinin hangi ağaçtan olduğu, fixlerinin markası, burgularının kalitesi, tel markası, köprüsü, entonasyon probleminin olup olmadığı, yayının kalitesi, kuruğun sağlamlığı ve buna benzer birçok ayrıntı hayati önem taşır.
 • Bu konuda sorumluluğu eğitmenimiz üstlenerek doğru çelloyu alma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Çello Çalmak İçin Yaş Sınırı var mı?

Çello, boyutları göz önüne getirildiğinde çalınması da zor bir enstrüman olduğu akla gelmektedir. Taşıması bir insan boyuna yaklaşması bizleri düşündürüyor.

Fakat her enstrümanın boyutları olduğu gibi çellonun da farklı boyutları vardır. Fiziki yapınıza en uygun çelloyu edinebilirsiniz. Bunun için 0542 696 83 03 numaralı telefonu arayarak ya da mesaj göndererek ücretsiz deneme dersi talep edebilir sizlere uygun çellonun hangisi olduğunu belirleyebilirsiniz.

Doğru kurs ve doğru eğitmen ile başlanıldığı zaman  7’den 77’ye herkes çello çalabilir. İzmir çello kursu için en doğru adrestesiniz.

Küçük yaştaki çelistlerimiz eğitim alırken hassas davranılmalı özenle ders sırasında takip edilmelidir.

Eğitmenlerimiz 50 dk boyunca birebir olarak ilgilenmekte en ufak probleme müdahale ederek olası hataları bertaraf etmektedir.

Nota Bilmeden Çello Çalınır mı ?

İzmir çello kursu aramalarınız sonucunda konusunda en verimli, çalma garantili kurs olan Kaya Sanat Akademi’de eğitim alırken sıkılmadan hem teorik hemde pratik eğitimleriniz devam edecek. Bu aşamada nota öğrenmeniz çello çalma sürenizi çok bariz kısaltacaktır.

Nota demek Rota demek: Şu konuda emin olmanızı isteriz. Eğitmenlerimiz sizleri sıkmadan küçük küçük notayı öğretecektir. Bu konuda kendimize oldukça güveniyoruz. Bu yüzden çello dersi alırken sadece bize güvenin, emin ellerde olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Nota öğrenmeden çello çalmayı sizlere şöyle anlatmak isteriz. Örneğin sınava giriyorsunuz, gözetmen öğretmen sizlere bütün kitapları açabileceğinizi aklınıza takılan yerlere bakabileceğinizi söylüyor. Fakat sizler kitabı çantanızdan çıkarmıyorsunuz. Bomboş bir kağıt vermek zorunda kalıyorsunuz.

Notalı çello çalmak da buna benzer bir eylemdir. Nota karşınızdayken bakıp çalmak, çello çalma sürenizi, motivasyonunuzu, ayrıca tekniğinizi çok olumlu yönde etkileyecektir.

Çello Fiyatları Ne Kadar ?

En iyi İzmir çello kursu olduğumuz gibi çello satın alırken de uygun fiyatlı çello almanızı sağlayabiliyoruz. Bunun için öncelikle çello almadan kursumuza başlayıp kurstaki çelloları dilediğiniz ve istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Eğitmenlerimiz gözetiminde ise bu süreçte nasıl çello almalısınız, ne kadar bütçe ayırmalısınız konularını konuşarak ön fikir edinebilirsiniz.

İzmir Müzik Kursları

Çello kursu için 0542 696 83 03 numarasını arayarak tamamen ücretsiz deneme dersi talep edebilirsiniz.

Etiketler

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.
WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?
Kapalı