Blog

Kaya Sanat Orkestrasının Amacı Nedir?

Kaya Sanat Akademi neden orkestra kuruyor? Bu orkestra yıl içerisinde neler yapacak ?

 

Kaya Sanat Akademi olarak Keman ve çello dersi alan  öğrencilerin sadece solo olarak çalmaları değil bunların yanında orkestrasyon ve nota yazımını da ders içeriğinde öğretmeye çalışıyoruz.

kaya sanat akademi
kaya sanat akademi

Yılda bir defa sahnede 50 kişilik senfonik olarak konser veriyoruz.Bu konser için defalarca prova alıyoruz.Provalar da hem yeni arkadaşlar edinip hemde eğlenceli vakit geçiriyoruz.Derslerde öğrencilerimiz temeli öğreniyorlar.Bu eğitimi pekiştirmeleri için mutlaka ve mutlaka çalışmak etütleri tekrar etmek gerekir.

Konser için yaptığımız provalar bu etütler için biçilmez kaftan olduğunu düşünüyoruz.2019/2020 yılı rock konsepti olarak geçmişten ve günümüzden unutulmaz rock performanslarını  sahnelemek için çalışmalarımıza başladık.

 

kaya sanat akademi
kaya sanat akademi

   Yapacağımız konser de girişler biletli olup bu konserden elde edeceğimiz gelire hiç bir şekilde dokunmadan sokak hayvanlarına yada barınaklara yardım amaçlı teslim etmeyi düşünüyoruz.

Çocuklarımız bu yaşlarda sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem bu duyguyu hissetmeli hem de ileride kendileri de böyle organizasyonlar için önderlik etmeleri gerektiğini savunuyoruz.Dünya bu çocuklar sayesinde güzelleşecek.

Kaya Sanat Akademi kuruluş amaçları doğrultusunda en büyük hedeflerimiz den bir tanesi öğrencilerimizin emeklerinin karşılığını ailesi yada sevenleri ile paylaşmasını sağlamaktır.Günümüz de sanat merkezlerinde öğrencilerimizin çok uzun süreler ders aldığını fakat bu dersler sonucunda özgüvenli bir şekilde çalamadığını yada güzel bir şekilde çalamadığını görüyoruz.

Bu durum hem öğrencilerimizin okul yoğunluğu,sınavları yada az çalışmalarından kaynaklandığını bunun yanında ise eğitmenin sadece parça çalması yönünde işlediği derslerden dolayı bu sorunlar oluşabiliyor.

Alınan derslerde en kısa zaman da grup çalışmaları orkesta ve solo çalgı performansları sergilenirse öğrenci kendini kötü hissetmemesi adına çalışacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim Hattı