Kaya Sanat Blog

Yan Flüt Arızaları

Yan Flüt Arızaları

Yan flüt kursu almaya başladım fakat ses çıkaramıyorum

Karşıyaka yan flüt kursu olarak enstrümanınız da yaşanacak problemlerden bahsederek sizlere yol göstermek istiyoruz.Yan flüt almadan önce mutlaka eğitmeniniz den yada yan flüt kursu almış bir arkadaşınıza danışarak almanızı öneriyoruz.

Yan flüt 3 ana bölümden oluşur;

Başlık-Gövde-Kuyruk

Yan flüt kursu alırken oluşan sorunlar arasında sizlerin dikkat etmesi gereken, parmaklarınızı bastığınız delikleri kapatan ve notaların çıkmasını sağlayan yerlerdir.

Burada bulunan demir mekanizmanın altında bulunan keçe dediğimiz tuşların tam kapanmasını sağlayan plastiklerin yerinden oynaması,yıpranması ya da çatlaması yan flüt kursu İzmir de  en çok karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır.

Çantanızdan çıkardıktan sonra birleştirirken olabildiğince nazik davranmanızı tavsiye ediyoruz .

Unutmayın; Bütün mekanizma birbiriyle bağlantılıdır; birinin yerinden oynaması bütün sistemi bozacaktır.

Oldu ki sizler evde enstrümanınızı çalışırken problem farkettiniz ses çıkmıyor,kontrol ettiniz bir anormallik yok yapmanız gereken !!!

Tek tek sesleri üfleyerek ve hangi tuşta problem olduğunuz anlamanız. Daha sonrasında bastığınız tuşta mı yoksa altındaki keçe de mi sıkıntı var buna bakmanız gerek.

Bu gibi problemler enstrümanınızı çok etkilesede aslında tamiri ucuz ve çok zor değildir..Kesinlikle endişelenmenizi istemiyoruz.Arızayı farkettiğiniz zaman konusunda uzman eğitmenlerimiz halletmeye çalışacaklardır.

Sorun bizi de aşıyor ise güvenilir luthierlerimiz ile sorununuzu halledebiliriz.

luthier: Enstrüman tamiri ve bakımı yapan usta 🙂

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?
Kapalı