Kaya Sanat Blog

Keman yastığı nedir nasıl kullanılır?

Keman yastığı nedir nasıl kullanılır? Keman çalarken, bedeninizin duruşu, kemanı tutuşunuz ve buna benzer bir çok önemli nokta hayati önemi vardır.

Yanlış durumda, yanlış pozisyon ile kireçlenme, boyun düzleşmesi ve boyun rahatsızlıkları olayı yok denecek kadar az olsa da bizler yinede ne olur ne olur diyerek kemanı yastıksız çalmıyoruz. Keman çalarken boynumuzu düz tutacak şekilde alıştırmalıyız .

İzmir Müzik Kursu

  • 1. Adım:
    Vidaları çıkarın: Yastığın uçlarında bulunan vidaları çıkarın.
  • 2. Adım:
    Boyunu ayarlayın: Delikleri aşağı ya da yukarı doğru kaydırarak yastığın boyunu ayarlayıp vidaları geri takın.
  • 3. Adım:
    Yastığı takın: Yastığı; ince kısmı aşağıya, kalın kısmı çenelik hizasına gelecek şekilde kemanın arkasına takın.Yastık kemanın çene ve omuz arasında kaymadan durmasına yardımcı olur.

Bu sayede elinizde keman olmadan vücudunuz ve boynunuz nasıl normal duruyor  ise yastık takılı bir kemanı tutarken de bu şekilde durarak sağlıklı bir keman pozisyon pozisyonu elde edilebilir.

Etiketler

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?
Kapalı