Kaya Sanat Blog

Hobi Olarak Enstrüman Çalmak İstiyorum

Enstrüman kursu almak isteyen veya bir kursa başlamış bir çok birey arasında yaptığımız ankette şu soruyu sorduk.

Müzik Kursuna Giderken Hedefiniz nedir?

Keman, Gitar, Piyano gibi kurslara başladığınız da öncelikli hedefiniz Keyif almak olması gerektiğini söylemek isteriz. Zevk almadığınız , sizleri kendinize iyi hissettirmeyen  işi kimse yapmak istemez.Bu yüzden gittiğiniz sanat merkezinin ortamı ,eğitmenin konusunda uzmanlığı ve buna dair birçok etken enstrüman çalımınızı ve  hevesinizi etkileyecektir.

Hobi Olarak Enstrüman Çalmak İstiyorum

Müzik Kursuna başladığınız zaman öncelikle en büyük kıymetlimiz olan zamanınızı ayırıyorsunuz.Daha sonrasında ekonomik anlamda belli bir bütçe ayırıp belli bir  plan program yapıyoruz.Bu yüzden hobi olarak çalmak isteseniz de karşılıklı olarak biraz çaba sarf etmemiz gerekecektir.

Enstrüman kursunda hızlıca ilerlemek için yapacağınız en önemli işlerden bir tanesi evde yapacağınız 30 dakikalık tekrarlar olacaktır.Bu disipline kendinizi alıştırdığınız zaman çok kısa sürede ilerleyebileceksiniz.

Bu durumda eğitmen kalitesi ve ders içeriği yukarıda yazdıklarımız ile birleşince ortaya kaliteli ve akılda kalıcı bir eğitim çıkıyor.

Nota öğrenmek sizlerin enstrüman çalma hızınızı arttırarak kısa zaman da sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Nota Öğrenmek yazımızı okuyarak bir müzik aleti çalarken notanın ne denli önemli olup olmadığını yazımızı okuyarak edinebilirsiniz.

Hobi Olarak Gitar Kursu

Gitar başlığı altında bir çok gitar çeşidi ve tarzı vardır. Klasik gitar, elektro gitar, bas gitar, akustik gitar gibi Bu gitarların birbirlerinden farkı çalışma sistemi ve tarzlarıdır.

Koyu bir rock-metal dinleyicisi olarak gitar derslerine başlayacaksanız bu kesinlikle elektro gitar olmalıdır.Elektro gitar çalmak için klasik gitardan başlamak gibi bir zorunluluk yoktur.

Öncelikle hangi tarzı hangi gitarı çalarsanız çalın bizler için asıl önemli olan sizlerin keyif almasıdır. Sınıflarımızda bulunan ses sistemleriyle beraber ders anınız bir konser gibi geçeçek .Daha ilk derslerde şarkılara eşlik etmek için çalışmalara başlayacak olan eğitmenlerimiz en kısa sürede sizleri stüdyomuzda ses kaydı alarak gelişim cetveli adı altından minik kayıtlar alacaktır.

Hafta da belirli zamanlar kursumuza gelerek bateri hocalarımız ile beraber eşlik egzersizleri ve etütleri yapabilirsiniz.Bu gibi tüm aktiviteler tamamen ücretsiz olmakla beraber tüm etkinlikler ve konserlerde istemeniz halinde sahneye çıkabileceksiniz.

Ayrıca gitar çalıp şarkı söylemek isteyen tüm öğrencilerimize gitar derslerine destek amaçlı mini şan dersleride verilecek.Bu sayede en kısa sürede çalıp söyleme yeteneğinizide geliştirebileceksiniz.

Etiketler

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?
Kapalı