Kaya Sanat Blog

Enstrüman/Müzik Aleti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu Yazıyı Okumadan Enstrüman Almayın 

Enstrüman almak için gerekli olan her bilgiyi yazımız da sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Bu yazıyı okuduktan sonra tek başınıza gayet güzel ve kullanışlı enstrüman alabileceksiniz.

Tabi ki de İzmir de müzik kursu  olarak çeşitli branşlarda aldığınız derslerdeki eğitmenleriniz bu konuda sizlere en büyük destek olacaktır.Fakat bazı durumlarda bu durumu kendiniz çözmeniz gerekebilir.

Enstrüman için Bütçe Belirleme

Öncelikle kendinizi sıkmadan kasmadan bu konuya ayırdığınız bütçeyi belirlemelisiniz. İyi enstrüman çok para mantığından uzaklaşmalısınız. Sıradan bir bağlamadan muhteşem bir ses elde edebilir;üç dört bin liralık bağlamadan ton alamayabilir enstrümandan soğuyabilirsiniz. Bu yüzden bütçenizi belirledikten sonra tamamen gerisi araştırmalarla beraber devam edecek olan işlemdir.

Bu gibi soruların cevaplarını aldıktan sonra tamamen özgüvenli bir şekilde araştırmalarınızı yaparak doğru bütçe ile doğru enstrümanı alabileceksiniz.

Garanti veya Değişim Garantisi

 Enstrüman alırken mutlaka satıcı firma ile görüşüp gün içerisinde değiştirebilme imkanının olup olmayacağını sorun

.Ödeme yaptıktan sonra kurstaki hocanıza yada çalan bir arkadaşınıza çaldırabilir fikir alabilirsiniz.Olumsuz bir durumla karşılaşırsanız para iadesi alır yada enstrümanı değiştirebililirsiniz.

İkinci El Enstrüman Alınır mı?

 Günümüzde ikinci el enstrüman almak bazı anlarda çok yararlı ve faydalı olabiliyor.Bu zamanlarda sadece dikkatli olmanız gerekecektir.

Ülkemizde döviz kurunun yüksek olması her şey de olduğu gibi enstrüman alımlarınıda güçleştiriyor.

Mesela alınacak bir çello ise çellonun tamir görüp görmemesine bakılmalıdır. Tel yüksekliği kontrol edilmelidir.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?
Kapalı