KurslarMüzik KurslarıYan Flüt Kursları

İzmir Karşıyaka Yan Flüt Kursu

İzmir Yan Flüt Kursu

Buğulu sesi, afilli duruşu ile çok hoş bir enstrüman yan flüt. Doğru teknikle üflenerek ilk defada dahi ses çıkarmanız mümkün olan bu enstrümanı en iyi şekilde öğrenmeye hazır mısınız?

Aslında yan flüt denilmez, ismi flüt olarak geçer. Fakat bizde blok flüt gibi çeşitler olduğu için adına yan flüt diyoruz.

Ücretsiz Yan Flüt Dersi

Ücretsiz yan flüt deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz yan flüt deneme dersi talep edebilirsiniz.

Yan flüt bilindiği gibi uzun süreçte sonuç alınan bir enstrüman değildir. Ses çıkarmak öncelikle doğru tutuş ile başlar. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi yan flüt çalmak için diyafram nefesi kullanmanız gerektiğidir. Derslerde bu konuda da yapılan eğitimler ile sizler de diyafram kullanarak daha uzun süre performans sergileyebileceksiniz. Seslerin temiz ve akortlu olması için muhakkak uzman bir eğitimci ile çalışmalısınız. Aksi taktirde baş dönmeleri, mide bulantısı yaşamanız canınızı sıkacaktır.

Yan Flüt Kursu İçeriği ve Konuları

 • Öncelikle sizlere kursumuza katıldığınız andan itibaren öğrenme garantisi veriyoruz. Bu enstrümanı Kaya Sanat Akademi’de öğrenecek ve çalmak istediğiniz şarkıları kolaylıkla çalabileceksiniz.
 • Tek yapmanız gereken 0542 696 83 03 numaralı telefondan bize ulaşarak ücretsiz deneme dersi talep etmek.
 • Üflemeli enstrümanlar kişisel kullanıma uygun olduğu için deneme dersi sırasında eğitmenlerimiz sizlere enstrüman alım konusunda yardımcı olacaktır. Dersinize yeni enstrümanınızla beraber katılabilirsiniz.
 • Alacağınız yan flüt piyasa fiyatlarının altında olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca alınan flütler eğitmenlerimiz tarafından en ince ayrıntısına kadar incelenip onay verildikten sonra alınabilir. Alım sürecinde sizlere eşlik etmek bizlerin de içini rahatlatacaktır.
 • Çalışma programımız sizlere göre belirlenecektir.
 • Sabah 09:00-23:00 saatleri arasında ders alabilirsiniz.
 • Ücretsiz teori ve solfej dersi bizlerden sizlere hediye ediyoruz.
 • Haftanın 7 günü hizmet
 • Ayda 1 defa piyano ve flüt dinletileri
 • Yılda bir defa enstrümanında virtiöz bir sanatçı ile söyleşi,workshop düzenleme
 • Yıl sonu etkinliklerinde profesyonel konserlerinde çalma şansı yakalama
 • Çello, Keman, Yan flüt dinletileri
 • Senfonilerde flüt çalgısının önemi ayrıca teorik bilgi ile yeterlilik seviyesini arttırma

İzmir Yan Flüt Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular Nelerdir?

Yan Flüt çalmak için uygun olup olmadığımı nasıl anlarım?

İzmir yan flüt kursu ararken öncelikle konusunda uzman eğitimcilerimizle tamamen ücretsiz deneme dersi talep ederek, kafanızda soru işareti oluşturan  her şeyi sorabilirsiniz.

Sizlerin tan flüt çalmak için uygun olup olmamanız fiziki değil tamamen ders plan ve programına bağlı kalıp kalamayacağınız ile belli olacaktır.

Çünkü enstrüman çalmak disiplin, çokça pratik ve en önemlisi konusunda uzman iyi bir eğitmen ile çalışarak gayet iyi şekilde sevdiğiniz şarkıları kolayca öğrenebilirsiniz.

Yan Flüt alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

İzmir Yan Flüt kursu aramalarınızda Kaya Sanat Akademi’den ücretsiz deneme dersi talep ederseniz, deneme dersi için uzman öğretmenlerimiz sizlerin belirlediği zaman ve saatlerde burada hazır bulunacaklardır. Daha sonrasında enstrüman almak için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Enstrüman alırken gayemiz 3-5 ay sonra şikayetiniz olmadan sağlıklı şekilde eğitiminize devam etmenizdir. Yan flütün yapısı gereği tuşları bulunur.

Yan flütün içinde bastığınız nota yerlerinin altında ”keçe” vardı. Bu keçeler notaya bastığınız ya da tam deliğe bakalım sağlıklı ve temiz ses gelmesini alıyor.

Bu ve bunun gibi detaylar ile sizlere en iyi şekilde eğitim vermeyi misyon edindik. 

Yan Flüt Nasıl Temizlenir ve Parlatılır ?

İzmir Yan flüt kursu öncelikli  olarak bu enstrümanın nefesli çalgı ailesinden olduğunu belirtelim.Gövdesi ince bir boru şeklinde olan bir bu güzel sesli müzik aleti çalışıldıktan sonra temizlenmesi için de oluşan nemi ve oksitlenmenin kurumadan temizleme bezi ile silinmesi son derece önemlidir.İçerisinde biriken bu hava yan flütünüzün keçelerine zarar vererek sağlıklı ses çıkarmanızı imkansız hale getirmektedir.

Yan flüt  kutunuzun içinden çıkan temizleme bezi ve çubuğu ile pratik ve egzersizlerden sonra içerisi kurumadan bu alet ile güzelce içerisini temizlemeniz gerekmektedir. Temizlemediğiniz her zaman enstrümanınız içerisinde  tortu oluşur.Zamanla seslerin çıkmadığını ve çalgınızın bozulduğunu düşğnebilirsiniz.

Yan flütün içerisini temizledikten sonra belli bir süre geçtiğinde dış kısmı  kararmaya başlayacaktır. Bu kararma belli bir süre sonra enstürmanınızın görünümünü eski hale getirip sizlere parlatma temizleme gereksinimi hissettirecektir.

Yan flüt kursu İzmir olarak dış kısmını nasıl temizleyeceğimizi pratik bir şekilde anlatalım.Öncelikle enstürman tamir bakım onarım atölyelerinde yan flütünüzü İlaçlar kimyasal bir  Sıvı içerisine getirip burada parlatma işlemi uygulanır. Belirli bir maliyet doğuracağından evde kendinizde bu kimyasal kadar olmasa da yinede bir parlaklık sağlamanız mümkündür.

Öncelikle bizlerin uyguladığı yöntemi anlatalım.Enstrümanın önce  ağızlık  kısmının üzerine herhangi bir diş macununu çok az sürüyoruz. Sürdükten sonra elimiz ile  yüzeyine yayıyoruz .

Yüzeye bulaştıktan  15 saniye sonra   mikrofiber  bez ile üstündeki diş macununu silmeye başlıyoruz.. Tamamen  üzerinden ki  diş macununu temizlemeniz  gerekir. Bu aşamadan sonra başka bir mikro fiber bez ile üzerini iyice kurulayarak ilk günki görünümüne ulaştırabilirsiniz.

Etiketler

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.
WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?
Kapalı