Bağlama KurslarıKurslarMüzik Kursları

İzmir Karşıyaka Bağlama Kursu

İzmir Bağlama Kursu

İzmir bağlama kursu eğitimlerine başladığınız zaman kısa sürede çalıp söyleyeceğinizi bizler garanti ediyoruz.Bağlama denilince aklımıza türküler, uzun havala, bozlaklar, oyun havaları gelir. Yeri gelir üzüntülerimize yeri gelir sevincimize eşlik eder bu ağaçtan dost.

İzmir bağlama kursu olarak bizler sizlere çalabilme garantisi veriyoruz!

İzmir Bağlama Kursu Eğitimi

İşten veya okuldan çıktıktan sonra evimde bir iki türkü çalayım, huzurlu olayım diyorsanız bizler sizlere bir-iki türkü değil onlarca yüzlerce türkü öğretmeyi garanti ediyoruz. Bu yüzden İzmir Bağlama eğitimi bulunan Kaya Sanat Akademi’nin sizin için doğru adres olduğunu şimdiden söylemek isteriz.

Ücretsiz Bağlama Dersi

Ücretsiz bağlama deneme derslerinde sorabileceğiniz tüm soruları sorup ders içeriği hakkında bilgi alabilirsiniz.  Aşağıdaki telefon numaramızı arayarak ücretsiz bağlama deneme dersi talep edebilirsiniz.

Bağlama Eğitimi Kurs Programı

 • Esnek saatler
 • Bağlama düzeni, kara düzen, cura, divan, şelpe gibi farklı çalım yöntemlerini öğrenme
 • Ücretsiz deneme dersi
 • Dersler de çalacağınız Türküyü besteleyen ozanların hayat hikayeleri ayrıca çalacağınız eserlerin hikayeleri çıktı olarak sizlere verilerek arşiv yapma olanağı
 • Her yaştan bağlama dersi alma imkanı
 • İster birebir ister grup dersleri talep etme
 • Ücretsiz bağlama bakım imkanı
 • Ayrıca kursumuza kayıt olduğunuz da bağlama derslerinizin yanında tamamen ücretsiz solfej dersi hediye ediyoruz.
 • Sınıflarda bulunan gelişmiş sistemler ile türküleri çalmadan orjinal kaynaktan dinleme olanağı
 • Eserleri analiz etme yetisi geliştirme
 • Çalarken söyleme üzerine yapılacak şan hocalarımızın yapacağı workshoplar ile kendiniz çalıp söyleyebileceksiniz.
 • Bağlama alım konusunda konusunda uzman eğitmenlerimizin yönlendirmesi ile doğru bağlamayı piyasanın altında uygun fiyatlı alabilme
 • Sınıflarda etüt yapabilme imkanı
 • Kursumuzda bulunan bağlama ile ders yapabilir ayrıca boş vakitlerinizde kendi bağlamanızı getirmeden gelip kahvenizi yudumlayıp etüt çalışabilirsiniz.

İzmir Bağlama Kursu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bağlama çalmaya kaç yaşında başlamalıyım ? 

Bağlama çalmaya 7’den 77’ye herkes başlayabilir. Bağlamanın da yaşa ve fiziğe göre boyutları vardır. En doğru kararı deneme dersine geldiğiniz zaman eğitmenimiz verecektir.

Her bağlama çalmak isteyenin konservatuvar okuma veya sahneye çıkma gibi gayesi olmadığı için her yaştan öğrenci İzmir bağlama kursu eğitimlerinden faydalanabilir.

Kısa Sap Mı Uzun Sap Mı Çalmalıyım ?

İzmirde bağlama kursu verdiğimiz kursiyerlerimizin en çok sorduğu sorulardan bir tanesi hangi bağlamadan başlamalıyım.Bu sorunun cevabı tamamen sizsiniz!

Çalmak istediğiniz tarz ne ise, hangi sanatçıları dinliyorsanız ,nereli olduğunuza kadar her şeyin hangi tarz bağlamadan başlama konusunda önemli olduğunu düşünüyoruz.

Örneğin TEKE YÖRESİ dediğimiz göller bölgesi olan Burdur, Denizli, Muğla taraflarında daha çok zeybekler, oyun havaları icra edilir. Bu yörelerde ise bunları uzun sap dediğimiz kara düzen çalarak iyi şekilde icra edebilirsiniz. Fakat kısa sap ile bunlar çalınmaz mı? Tabi kii çalınır ama aynı lezzette olacağını düşünmüyoruz.

Aynı şekilde Erzurum, Erzincan, Sivas gibi Doğu Anadolu bölgesinde bağlama düzeni dediğimiz kısa sap daha yaygındır.

Ankara ve çevresinde bozlak dediğimiz kelime anlamı ile  deli dolu çalma dediğimiz bir tavır vardır. Büyük üstat Neşet Ertaş bu akımın en büyük örneklerinden biridir. Ayrıca Kısa sap (bağlama düzeni) dikey şekilde çalınır. Uzun sap (kara düzen) ise yatay yani  aşağı ve yukarı hareket edilerek çalınır.

Saz mı Bağlama mı ?

Genel olarak bunu bilmemek çok absürt bir durum olmasa da bizler birer eğitimci olarak sizleri bilgilendirmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Saz enstrüman ile eş anlamlıdır. Yani keman da bir saz, piyano da bir sazdır. Bağlama ise bizim ilk aklımızda canlanan Aşık Veysel’den, Mahsuni Şerif’den, Erdal Erzincan’dan gördüğümüz çalgının adıdır.

Nasıl bir bağlama ile başlamalıyım ?

Öncelikle İzmir bağlama kursu olan Kaya Sanat Akademi’ye başladığınız zaman bağlama almanızı istemiyoruz. Kursumuz da bulunan bağlamaları kullanabilirsiniz. Öğrenci, orta kalite ve profesyonel bağlamalar içerisinde bütçenize uygun en iyi bağlamayı almaya beraber karar vereceğiz.

Etiketler

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.
WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?
Kapalı