Kaya Sanat Blog

Klasik Gitar Mı Elektro Gitardan mı Başlamalıyım ?

Klasik Gitar Mı Elektro Gitar MI ?

Gitar Kursu İzmir olarak sizlere en fazla merak edilen sorulardan bir tanesi olan hangi gitar türünden başlamalıyım sorusunun cevabını vermek istiyoruz.

Klasik gitar,telleri naylon ve çelikten olan bu enstrüman akustik olarak ses çıkarabilmektedir.Herhangibi bir cihaza bağlamaya gerek yoktur.Kasası daha kalın sap kısmı daha geniştir.

Elektro gitar ise akustik olarak ses çıkarabilir ama performans sergileyemezsiniz.Gövdesinin ve ağacının kalitesinin pek bir önemi yoktur.Elektro gitarlarda önemli olan kullanılan manyetik ve tellerdir.

Elektro gitarların gövdesinde bulunan manyetikler sayesinde bir amfiye bağlayarak ses alabilir araya çeşitli efektler ekleyebilirsiniz.

HANGİSİ DOĞRU SEÇİM ?

Klasik gitar ile elektro gitar çalım şekli ve teknik olarak birbirinden farklılıkları mevcuttur.Her ne kadar farklı olsa da ikisinden de başlamak tamamen size kalmıştır.Elektro gitar kursu almanız için de hiç bir problem yoktur.

Sizler dinlediğiniz müziklere sonucunda seçim yapmalısınız.Hiç gitar çalmayı bilmeyen bir kursiyer klasik gitar ile de başlayabilir.Elektro gitar ile de başlayabilir.

Klasik gitar kursunda tamamen batı tekniği ile çalmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Unutmayın her ikisi de çok zevkli 🙂

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?