Blog

Enstrüman Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz !!!

Enstrüman Alacaklar !!! Bu Yazıyı Okumadan Enstrüman Almayın 

Enstrüman almak için gerekli olan her bilgiyi yazımız da sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Bu yazıyı okuduktan sonra tek başınıza gayet güzel ve kullanışlı enstrüman alabileceksiniz.

Tabi ki de İzmir de müzik kursu  olarak çeşitli branşlarda aldığınız derslerdeki eğitmenleriniz bu konuda sizlere en büyük destek olacaktır.Fakat bazı durumlarda bu durumu kendiniz çözmeniz gerekebilir.

Bu aşamalarda neler yapmalısınız ?

Planlamalarınız nasıl olmalı ?  

Ne kadar Bütçe Ayırmalısınız ?

O mı yoksa 2.el mi almalısınız ? 

Bu gibi soruların cevaplarını aldıktan sonra tamamen özgüvenli bir şekilde araştırmalarınızı yaparak doğru bütçe ile doğru enstrümanı alabileceksiniz.

1-BÜTÇE:Öncelikle kendinizi sıkmadan kasmadan bu konuya ayırdığınız bütçeyi belirlemelisiniz.yi enstrüman çok para mantığından uzaklaşmalısınız.Sıradan bir bağlamadan muhteşem bir ses elde edebilir;üç dört binliralık bağlamadan ton alamayabilir enstrümandan soğuyabilirsiniz.Bu yüzden bütçenizi belirledikten sonra tamamen gerisi araştırmalarla beraber devam edecek olan işlemdir.

 

2:GARANTİ VEYA DEĞİŞİM GARANTİSİ:  Enstrüman alırken mutlaka satıcı firma ile görüşüp gün içerisinde değiştirebilme imkanının olup olmayacağını sorun

.Ödeme yaptıktan sonra kurstaki hocanıza yada çalan bir arkadaşınıza çaldırabilir fikir alabilirsiniz.Olumsuz bir durumla karşılaşırsanız para iadesi alır yada enstrümanı değiştirebililirsiniz.

 

3:İKİNCİ EL ENSTRÜMAN ALINIR MI : Günümüzde ikinci el enstrüman almak bazı anlarda çok yararlı ve faydalı olabiliyor.Bu zamanlarda sadece dikkatli olmanız gerekecektir.

Ülkemizde döviz kurunun yüksek olması her şey de olduğu gibi enstrüman alımlarınıda güçleştiriyor.

Mesela alınacak bir çello ise çellonun tamir görüp görmemesine bakılmalıdır.Tel yüksekliği kontrol edilmelidir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim Hattı