Kaya Sanat Blog

En Kolay Çalınan Keman 🎻 Parçaları Nelerdir?

Keman kursu İzmir  ile dersler sırasında hangi şarkıların daha kolay çalınacağının listesini yapıyoruz.Herkes kısa sürede keman çalarak mutlu olmak ister.Biz eğitmenler de bu konuda sizlere yardımcı olarak daha hızlı şekilde öğretmek sizleri mutlu ederek  bizlerken bizler de mutlu oluruz.

Keman her ne kadar uzun süreçler de sonuç alınan bir enstrüman olsa da daha  fazla ilgi ile özel ders içerisinde sizler ile daha fazla ilgilenerek hızlı şekilde keman öğrenmeniz için hiç bir engel yoktur.

Keman kurslarında ilk olarak la ve re telleri öğretilir.Bu teller de bazı egzersizler yapılarak sizlerin kemana ve arşeye hakim olmanızı sağlamaya çalışırız.

  • Hangi Şarkıdan Başlıyoruz ?

İlk olarak re ve la tellerini bitirdikten sonra “fikrimin ince gülü” ile güzel bir giriş yapabilirsiniz.Sonrasında “Duydum Ki Unutmuşsun Gözlerimin Rengini” şarkısı ile devam edebilirsiniz.

  • Biraz daha ilerledikten sonra ?

Swan Like ile batı müziğine adım atabiliriz.Bu eser dünyaca ünlü müzisyenlerin keman ve piyano sanatçılarının çalmaktan çok zevk aldığı ölümsüz eserlerden bir tanesidir.

Ortalama 2 aylık olduktan sonra daha uzun soluklu eserler çalmanızı öneririz.Kendiniz evde de zaman ayırdıktan sonra çok çok güzel bir teknikle keman çalmanız kaçınılmazdır.

-Love Story

-Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor

-Kalinka

-My Way

-40.Senfoni

Keman Kursu İzmir olarak yaptığınız araştırmalar sonunda gittiğiniz kursta ilk 2 ayda çalacağınız  eserleri listeledik.Bu zorlukta daha fazla şarkılar listelenebilir.

Keman Burgularının Kaymaması İçin ?

Akort yaptığınız halde burguların tutmaması kayması akort yapamaz hale getirip sizleri canınızdan bezdirebilir.İzmir keman kursu olarak bir kaç basit yöntemle bu dertten kolayca kurtulabilirsiniz.

Başlangıç olarak ailelerimiz ve yetişkin kursiyerlerimiz öğrenci kemanı almaktadırlar.Öğrenci kemanlarının neredeyse tamamı çin malı olduğundan fabrikasyon olarak imal edilir.Kaliteli kemanlar da burgu abanoz olduğundan kayma yaşanmaz.

  • Peki tutmayan burgular için neler yapılabilir?

Öncelikle keman kursu İzmir olarak sizlere bir kaç ipucu ile bu sorunun üstesinden nasıl geleceğinizi anlatalım.

Öncelikle bu işlemler akort yapmayı öğrendikten sonra yapmanız önemlidir.İlk aşamalarda çare olmasada burguyu içeriye doğrusu bastırarak çevirmeyi deneyebilirsiniz.Bu geçici bir çözüm olup belli yerden sonra işe yaramayacaktır.Kökten çözüm nedir derseniz ?

Öncelikle sol telini çıkararak kurşun kalem ile kemanınızın içine giren kısmı kalemle karalıyorsunuz.Sonra teli takıp akortluyorsunuz.Böylelikle burgu geriye salmayacaktır.Bu işlemi sırasıyla re -la ve mi telleri içinde uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

Eren Kaya

Kaya Sanat Akademi Kurucusu. İzmir'de sıkıcı bir dershane ortamı değil, eğlenceli, bol enerjili, eğlenerek öğrenilen enstrüman kursları, ayrıca bol etkinlikli bir kurs ortamı yarattık. İzmir sanat ve müzik kurslarının arasında ilk 5 içerisinde gösterilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
WhatsApp Hattı
👋 Size nasıl yardımcı olabilirim?
Kapalı